Coraz trudniej o dofinansowanie z MdM

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że listopad to ostatni miesiąc tego roku w którym będzie można otrzymać kredyt w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”. Wpływ na taką sytuację mają dwa czynniki, po pierwsze do uruchomienia kredytu w ramach MdM potrzeba około 2 miesięcy, a zasady programu określają, że ostatnia transza ma być zapłatą dla dewelopera podczas oddania mieszkania do użytkowania, po drugie w październiku zostało na ten cel zarezerwowane aż 200 mln. zł. z całej puli wynoszącej 600 mln. zł. na rok 2014.trudniejomdm

Spora część banków od grudnia będzie przyjmować wnioski tylko na kolejne lata.

W najtrudniejszej sytuacji są osoby, których nieruchomość będzie oddana do użytku pod koniec roku – jak wiadomo dofinansowanie z programu stanowi ostatnią transzę dla dewelopera.


 

Niektóre banki już dziś zapowiedziały, że nie będą przyjmowały wniosków i są to miedzy innymi:

WBK Bank Zachodni i Alior Bank, który będzie przyjmował wnioski tylko do 24 listopada, Eurobank, który nie przyjmie wniosku jeśli termin oddania do użytku przypadnie miedzy 10 a 31 grudnia oraz PKO Bank Polski, który przyjmuje wnioski tylko do 28 listopada. Pozostałe banki nie określiły jednoznacznie swojego stanowiska w tej sprawie, ale można się domyślać, że ich doradcy będą skutecznie odmawiać klientom, których data oddania mieszkania do użytku jest pod koniec roku 2014.


 

Trzeba pamiętać, że nie ma póki co problemu ze składaniem wniosków o dopłatę na kolejne lata za wyjątkiem banku WBK, gdzie termin składania wniosków to 24 listopad i bank nie przewiduje składania wniosków na kolejne lata.

 

23 LISTOPADA 2014

Dodaj komentarz

ten + twelve =