Credit Agricole w tarapatach

Credit Agricole ma nie lada problem! Właśnie we Wrocławskim Sądzie Okręgowym rusza sprawa klientów dawnego Lukas banku (teraz credit agricole).

Klienci banku utrzymują, że w latach 2004-2009 podczas zaciągania kredytu hipotecznego podpisali z bankiem niekorzystne umowy – umowy, które Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za działające na szkodę klienta.


logoca

Szczególnie chodzi o kwestię wymogu uiszczenia składki ubezpieczenia w TU Europa z tytułu niskiego wkładu własnego i braku alternatywnego ubezpieczyciela. Bank mógł załatwić polubownie sprawę i składkę zwrócić, ale tak się nie stało.

Poszkodowani mogą jeszcze przez jakiś czas dopisywać się do listy pozywających. Na chwilę obecną roszczenia wobec banku szacowane są na około 30 000 zł., ale można się spodziewać powiększenia grona poszkodowanych, a co za tym idzie zwiększenia kwoty.


Czy 30 000 zł. to dla banku dużo? Dla banku który plasuje się w pierwszej 10 najbogatszych banków?  Wydaję się, że łatwiej było zwrócić składkę i mieć problem z głowy – ratując przy tym odrobinę zaufania.

Dodaj komentarz

one × 5 =