Czek GIRO?

Najbardziej powszechną metodą odbioru pieniędzy z pożyczki pozabankowej jest przelew na konto bankowe. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób posiadających indywidualne konto w banku, bankowość elektroniczną, płacących kartą. Jednak nie wszyscy chcą lub mogą skorzystać z tego rozwiązania. Wówczas alternatywą jest wypłata pożyczki na Poczcie wykorzystując czek GIRO.

Co to jest czek GIRO?

GIRO (czyt. dżiro) to pochodzące z języka włoskiego słowo oznaczające „obrót pieniędzmi”. Czeki tego typu są stosowane w całej Europie od bardzo dawna. Aby odebrać pieniądze z czeku GIRO wystarczy udać się do Urzędu pocztowego lub Banku Pocztowego, okazać czek oraz wylegitymować się dowodem osobistym.

Dla kogo jest czek GIRO?

Parabanki wprowadziły taką opcję przede wszystkim ze względu na osoby nie posiadające konta bankowego. Choć zdarza się to coraz rzadziej, to jednak nadal są osoby nieposiadające indywidualnego rachunku bankowego, np. osoby starsze, współmałżonkowie posiadający tylko konto wspólne, osoby korzystające jedynie z konta firmowego lub posiadające konto w SKOKu.

Ponadto, aby zweryfikować swoją tożsamość firmy pozabankowe wymagają dokonania przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 złoty lub 1 grosz, a bywa, że nawet tyle nie mamy na koncie. Wówczas lepiej zdecydować się na wypłatę czekiem GIRO, a tożsamość pożyczkobiorcy zostanie zweryfikowana na poczcie z dowodu osobistego.

Są także osoby, które posiadają konto, ale po prostu nie chcą, aby pozostał „ślad” po ich pożyczce widoczny na wyciągu z konta.

 

Wypłata czekiem GIRO – wady i zalety.

Zalety:Wady:
Możesz wypłacić pieniądze w dowolnej placówce Poczty lub Banku Pocztowym (niekoniecznie w miejscowości w której mieszkasz)Musisz udać się osobiście na pocztę, a nie dla każdego jest to wygodne rozwiązanie.
Nie musisz posiadać indywidualnego konta bankowego.Czasami wypłata czekiem GIRO jest dodatkowo płatna (opłata wynosi zazwyczaj 13 zł i jest doliczana do pierwszej raty spłaty pożyczki)
Nie pozostają „dowody” w historii bankowej na korzystanie z pożyczki.Na realizację czeku masz 5-7 dni.
Wypłata czekiem GIRO może być w pewnych sytuacjach szybsza niż oczekiwanie na zaksięgowanie przelewu bankowego (wypłaty możesz dokonać natychmiast po otrzymaniu czeku, o ile poczta jest otwarta)

 

Jak wziąć pożyczkę z wypłatą czekiem GIRO?

  1. Znajdź pożyczkodawcę, który posiada w ofercie pożyczkę realizowaną za pomocą czeku GIRO. Ułatwiamy Ci to zadanie i podajemy poniżej listę takich pożyczkodawców.
  2. Na etapie składania wniosku zostaniesz poproszony o wybranie metody wypłaty – czek GIRO.
  3. Czekaj na decyzję o zaakceptowaniu lub odrzuceniu wniosku.
  4. Jeśli weryfikacja wypadła pomyślnie otrzymasz umowę pożyczki, a wraz z nią dokument uprawniający do odbioru określonej kwoty w Urzędzie Pocztowym lub w Banku Pocztowym.
  5. Udaj się osobiście z otrzymanym dokumentem oraz dowodem osobistym do wybranego miejsca odbioru gotówki nie później niż 5-7 dni od momentu otrzymania czeku.

 

Gdzie dostać pożyczkę z wypłatą czekiem GIRO?

pożyczkodawcatypkwotaokres 
krótkoterminowa 100 - 3 000 zł
pierwsza darmowa do 1500 zł
15 - 30 dniszczegóły oferty i opinie o ŁatwyKredyt
krótkoterminowa200 - 3 000 zł
pierwsza darmowa do 200 zł
15 lub 30 dniszczegóły oferty i opinie o SMS365
krótkoterminowa
ratalna
1 000 - 15 000 zł
pierwsza darmowa do 10 000 zł
2 do 48 miesięcy
pierwsza darmowa przy spłacie w miesiąc
szczegóły oferty i opinie o Supergrosz
krótkoterminowa
ratalna
200 - 15 000 zł
pierwsza darmowa do 3 000 zł
ratalna: 6 - 48 miesięcy
krótkoterminowa: 20 - 40 dni
szczegóły oferty i opinie o KredytOK
ratalna 1 000 - 10 000 zł6 - 24 miesięcyszczegóły oferty i opinie o Ratka.pl
ratalna1 000 - 10 000 zł 6 - 24 miesięcyszczegóły oferty i opinie o Aasa
ratalna1 000 - 7 000 zł3 - 30 miesięcyszczegóły oferty i opinie o SMSkredyt
ratalna1 000 - 10 000 zł6 - 24 miesięcyszczegóły oferty i opinie o Ratkomat
ratalna500 - 25 000 zł 6 - 36 miesięcyszczegóły oferty i opinie o Takto Finanse
ratalna1 500 - 7 000 zł 6 - 30 miesięcyszczegóły oferti i opinie o PożyczkaOK
ratalna3 000 - 15 000 zł6 - 24 miesięcyszczegóły oferty i opinie o Home Kredyt
ratalna800 - 15 000 zł3 - 36 miesięcyszczegóły oferty i opinie o HapiPożyczki
ratalna1 000 - 10 000 zł 3 - 36 miesięcyszczegóły oferty i opinie o Zaplo
ratalna500 - 5 000 zł 6 - 36 miesięcyszczegóły oferty i opinie o Vippo

 

Jak spłacić pożyczkę nie posiadając konta bankowego?

Opcje spłaty są dwie: w banku – najlepiej w takim, w którym znajduje się konto pożyczkodawcy na które dokonujemy wpłaty (wówczas czas realizacji jest krótszy a opłata niższa, czasem wręcz za darmo) lub na poczcie. Zazwyczaj na poczcie jest drożej, ale nie jest to regułą. Ważne jest, aby wykonać transakcję odpowiednio wcześniej przed ostatecznym terminem spłaty raty tak, aby pieniądze zdążyły dojść na czas. Przelew bankowy trwa 1-2 dni. Przelew na poczcie do 4 dni w opcji standard lub nieco szybciej, ale drożej priorytetem.

 

Dodaj komentarz

five × 1 =