Nie daj się oszukać – efc24.pl

efc24-ckUOKiK ostrzega przed firmą pożyczkową European Financial Corp. świadczącą usługi za pośrednictwem platformy internetowej efc24.pl.

Już na wstępie widzimy, że coś z tą ich stroną jest nie tak – zamiast suwaczków umożliwiających nam zasymulowanie pożyczki widzimy pole „zostaw numer telefonu, oddzwonimy” – i tylko tyle. Żadnej informacji kto może uzyskać pożyczkę, w jakiej kwocie, na jaki okres czasu, za jakim oprocentowaniem i opłatami. Zupełnie nic.

W zakładce „weź pożyczkę/kredyt” także nie znajdujemy żadnych informacji, a jedynie proszeni jesteśmy o podanie danych osobowych włącznie z numerem PESEL i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Prócz udzielania kredytów właściciel serwisu czerpie bowiem zyski z pozyskiwania i przetwarzania danych osobowych.

Nigdzie też nie znajdziemy regulaminu korzystania z serwisu internetowego.

Jednakże największym przewinieniem European Financial Corp. jest to, że firma pobiera opłaty administracyjne na etapie ubiegania się o pożyczkę, jednakże w przypadku kiedy umowa nie zostaje zawarta, pożyczkodawca nie zwraca klientowi pobranych opłat.  Jest to niezgodne z prawem! I nie mówimy tu o sprawach groszowych, gdyż w ten sposób pożyczkodawca zawłaszczał sobie kwoty od 1500 do nawet 10 000 zł! Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim pożyczkodawca ma obowiązek zwrócenia opłat administracyjnych w przypadku nie zawarcia umowy, a także w przypadku odstąpienia od umowy w okresie do 14 dni.

Osobom niedoświadczonym w branży pożyczkowej łatwo dać się nabrać. W zakładce „O Nas” znajdziemy dość chaotyczny wywód o rzekomych najwyższych europejskich standardach, inwestycjach na rynku światowym i szerokim wachlarzu usług dopasowanych indywidualnie dla każdego przez interdyscyplinarny zespół specjalistów z 20-letnim doświadczeniem! Do tego ta nazwa – European Financial Corp. – sugeruje, że jest to duża międzynarodowa korporacja, a tymczasem jest to niewielka warszawska firma. Doszukiwanie się działalności ogólnoeuropejskiej prowadzi donikąd. Pożyczkodawca powołuje się na międzynarodowego partnera – Eurobank European Financial Corp. – klikamy w link i naszym oczom ukazuje się strona internetowa tak marna, że żadna szanująca się firma nie pozwoliłaby sobie na coś takiego. I nigdzie na tejże stronie nie znajdziemy adresu firmy, żadnych danych kontaktowych, a jedynie formularze do zbierania danych osobowych.

Pamiętaj, zanim podasz swoje dane osobowe, zanim wpłacisz jakiekolwiek pieniądze – trzy razy sprawdź z kim masz do czynienia i poczytaj opinie na temat pożyczkodawcy na niezależnych portalach.

napisała Natalia Zawisza

 

Dodaj komentarz

five × two =