InBank już w Polsce

inbank-monitorInBank to innowacyjny bank wywodzący się z Estonii. Swoje oddziały posiada na Łotwie, w Austrii i w Niemczech, a od tego roku także w Polsce.

Przyzwyczailiśmy się myśleć o banku jako o miejscu, gdzie można na swoim koncie bankowym przechowywać zarobki. Inbank jest inny – w ofercie znajdziesz kredyty i lokaty, ale nie założysz tu konta. Nie ma też stacjonarnych placówek, bo wszystko odbywa się on-line. Na pierwszy rzut oka Inbank wydaje się być bardziej parabankiem niż bankiem, ale to absolutnie nie prawda.

Parabanki są zobowiązane działać w oparciu o prawo konsumenckie, w szczególności Ustawę o kredycie konsumenckim. Parabanki nie podlegają uregulowaniom i nadzorowi KNF-u (Komisji Nadzoru Finansowego), której podlegać muszą polskie banki. InBank jako bank zagraniczny podlega estońskim władzom nadzorczym Finantsinspektsioon, jednakże KNF wyraził zgodę na działalność InBanku na polskim rynku określając szczegółowe warunki tej działalności tak, aby były spójne z prawem polskim i nie działały na niekorzyść polskich klientów.

Czy warto pożyczać w InBank-u?

Koszty pożyczki krótkoterminowej w InBanku są porównywalne jak u liderów rynku parabankowego i wahają się od 100 do 270 zł  za pożyczkę 1000 zł na 30 dni w zależności od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Inbank udziela pożyczek osobom mających dochody już rzędu 600 zł miesięcznie. Od pierwszego razu można wnioskować o 4000 zł na 4 miesiące, przy czym większa część kwoty spłacana jest z ostatnią ratą.

Wiele parabanków może z powodzeniem konkurować z bankami – działają na rynku od wielu lat, ciesząc się dobrą opinią klientów, choć nie obowiązuje ich tajemnica bankowa, to nie nadużywają udzielonych im informacji, w wielu z nich możemy liczyć na darmową pierwszą pożyczkę. Należy jednak uważać na firmy mało znane i krótko działające, bo pożyczanie w takich firmach może tylko pogrążyć. Banki są pod tym względem bardziej pewne.

Oprócz pożyczek krótkoterminowych InBank oferuje także pożyczki gotówkowe w kwocie do 50 000 zł na max. 5 lat. To więcej niż jakakolwiek firma pozabankowa, ale mniej niż w innych bankach. Koszty takiej pożyczki są dużo niższe niż w firmach pozabankowych – bardziej zbliżone do ofert polskich banków.

Nasuwa się pytanie: Jaka jest przyznawalność tej pożyczki? Firma działa w Polsce od niedawna, więc czas pokaże. Liczymy na wasze komentarze. Napiszcie czy wnioskowaliście i o ile oraz czy otrzymaliście pożyczkę.

Inne informacje o InBank znajdziecie na stronie produktu Szybka pożyczka w InBank i kredyt gotówkowy w InBank.

2 Opinii

  • Śmiesznie. Spodziewałem się, że kiedy oni wyskoczą z tym kredytem bez zabezpieczenia to od razu wszyscy duzi dadzą więcej. A minęło w ciul czasu i nadal inbank ma to chyba jako jedyny na takich warunkach. bo czy ma to ktoś jeszcze?

    Zgłoś

  • W zasadzie przy wszystkich swoich ofertach nieźle szaleją – kredyt online mają od początku pojawienia się na rynku z najniższym RRSO. Teraz widziałem, że odpalili kredyt samochodowy bez zabezpieczenia, a w opisach ofert innych banków widzę, że nawet z zabezpieczeniem mają wyższe RRSO. Zaskakujące. Czy ktoś kiedykolwiek oferował u nas takie warunki? I gdzie haczyk? Mają jakieś podwyższone wymagania?

    Zgłoś

Dodaj komentarz

10 + 10 =