Kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Kupno samochodu to dla wielu osób spory wydatek, zbyt duż,y aby pokryć go z zaoszczędzonych pieniędzy. Z pomocą przychodzą instytucje finansowe, które w swojej ofercie mają kredyt samochodowy i gotówkowy. Klienci banków coraz częściej sięgają po ten pierwszy, który z racji swojej specyfikacji doskonale nadaje się na finansowanie samochodu. Wiele banków współpracuje z dealerami, więc kupno nowego samochodu może odbyć się na naprawdę preferencyjnych warunkach. Co więcej istnieje też możliwość różnych warianów spłaty np. 3 raty po 33% lub 2x 50%.


Niestety zdarzają się sytuacje, w których nie możemy finansować kredytem samochodowym zakupu pojazdu. Ograniczenia jakie posiada kredyt samochodowy to miedzy innymi wiek pojazdu, który w zdecydowanej większości przypadków nie może być dłuższy niż 10 lat . Oznacza to, że kredytem samochodowym nie sfinasujemy zakupu ulubionego klasyka oldtimera, w tej sytuacji naszym ratunkiem jest kredyt gotówkowy, który jest dużo bardziej elastyczny i nie posiada takich ograniczeń jak kredyt samochodowy.


Formalności jakie spotkasz na swojej drodze chcąc wziąść kredyt samochodowy też będą dużo większe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Kredytodawca wymaga od kredytobiorcy dodatkowego ubezpieczenia AC oraz wpisu w karcie pojazdu odnośnie własności banku. Natomiast finansowanie kredytem gotówowym będzie dużo wygodniejsze, poprostu bierzesz pieniądze i kupujesz samochód. Dzięki kredytom gotówkowym unika się takich kosztów jak ubezpieczenie AC, a w przypadku braku spłat bank nie od razu sięgnie po Twój samochód.


Wszystko zależy tak na prawde od naszych wymagań odnośnie pojazdu. Ktoś kto kupuje samochód w salonie powinien jako pierwszą opcję finansowania wybrać dedykowany kredyt samochodowy, a ktoś kto kupuje samochód ponad 10 letni lub zabytkowy powinien skorzystać z kredytu gotówkowego.

7 sie 2014

Dodaj komentarz

13 − 12 =