
Oddłużanie w 5 krokach
Termin „oddłużanie” na dobre zagościł w słowniku konsumentów (zwłaszcza tych, którzy mają problemy z długami), jednak jeżeli nie wiesz co ten termin oznacza, a masz problem z długami, powinieneś bardzo dokładnie przeczytać ten artykuł. Może on znacząco ułatwić Ci wyjście z długów.
Sektor finansowy wzbogacił się o nową formę działalności, mowa o firmach, które profesjonalnie zajmują się zagadnieniem długów (z naciskiem na długi w bankach). Dłużnicy coraz częściej korzystają z ich usług z mniejszym lub większym skutkiem. Czy jako dłużnik zastanawiałeś się kiedyś jak wyjść z długów bez pomocy profesjonalisty? Czy to trudne? Co trzeba zrobić i jakim kosztem? Czytaj dalej, a dowiesz się jak to zrobić.
Krok 1 „rachunek sumienia”
Operacja ta z pozoru prosta wcale taka prosta być nie musi. Będziemy potrzebować kalkulatora, kartki, długopisu. Zaczynamy wyliczania ile i komu jesteśmy dłużni, nastepnie liczymy nasz przychód, a na końcu kwestia najgorsza – rezygnacja z rzeczy, które generują koszty, a jednocześnie jesteśmy w stanie bez nich egzystować np. samochód, karta kredytowa.
Krok 2 komunikacja z wierzycielami
Jeżeli tylko pojawi się groźba problemów ze spłacaniem rat powinniśmy niezwłoczenie powiadomić o tym fakcie banki. Bankom bardzo zależy na tym, abyśmy spłacali nasze zobowiązania, dlatego często są skłonne do negocjowania warunków spłaty, a to z kolei da nam czas.
Krok 3 rodzina
Długi to niewątpliwie wstydliwa sprawa… Jednak jeżeli masz możliwość uzyskania pomocy od bogatszej rodziny, schowaj wstyd do kieszeni i udaj się po troche gotówki.
Krok 4 dla multi kredytowców (osób które spłacają ponad jeden kredyt)
Jak powszechnie wiadomo wiele kredytów generuje więcej kosztów niż jeden kredyt na taką samą sumę jak te wiele kredytów. Rozwiązanie to konsolidacja – czyli zamieniamy swoje kilka kredytów na jeden kredyt konsolidacyjny. Opcja ta daje też możliwość wydłużenia terminu spłaty.
Krok 5 refinansowanie
Refinansowanie będzie dobrą opcją dla osób posiadających kredyt/pożyczkę hipoteczny. Po kilku latach spłacania wysokich rat za kredyt hipoteczny może nas dotknąć jakieś zdarzenie losowe, które dodatkowo utrudni nam spłatę hipoteki. Refinasowanie (zamiana starego kredytu na nowy) da nam możliwość wydłużenia okresu kredytowania, powiększenie kwoty kredytu, renegocjowanie warunków kredytu.
Jak widać sposobów jest kilka i długi nie zawsze są takie straszne jak podejście dłużników do nich... Nie ma sensu chować głowy w piasek, trzeba iść na przód nawet z długiem.30 lipca 2014
3 Opinii
W moim wypadku zdała egzamin restrukturyzacja. Udało się w dużej mierze ochronić kapitał firmy i też nie musiałem likwidować jakiejś dużej ilości miejsc pracy. Można powiedzieć, że jako przedsiębiorstwo przeszliśmy przez wszystko suchą stopą. Tematem od A do Z zajęło się biuro Protektorzy -protektorzy.pl. Mają duże doświadczenie, działają w branży od wielu lat, nie takim podmiotom jak ja w międzyczasie pomogli.
Zgłoś
Bardzo dobra lista kroków. Wszyscy, którzy mają problemy z niewypłacalnością, może próbować wnioskować o upadłość konsumencką. Taka upadłość to znakomite rozwiązanie dla wszystkich osób, które mają problemy z finansami i chcą je pokonać. http://xxxxx/
Zgłoś
Krok numer 2 był w moim przypadku najtrudniejszy 🙂 ciężko się rozmawia z kimś kto chce ci zbrac kase…
pozdrawiam i życzę wszystkim życia bez zobowiązań finansowych!
Zgłoś