Opłata weryfikacyjna / rejestracyjna?

oplataweryfikacyjnaWiększość pozabankowych firm pożyczkowych nie posiada stacjonarnych punktów obsługi klienta, w których pracownicy mogliby sprawdzić dowód tożsamości ubiegającej się o kredyt osoby. Zawierając umowę przez Internet parabank nie wie z kim, tak na prawdę, ma do czynienia. Aby uniknąć sytuacji, w której na cudzy dowód ktoś bierze pożyczkę i wskazuje do przelewu swoje własne konto, wprowadzona została tzw. opłata weryfikacyjna. Wysyłając symboliczny 1 grosz lub 1 złoty potwierdzasz swoją tożsamość. Z tego powodu rachunek bankowy z którego dokonujesz przelewu MUSI być na twoje imię i nazwisko. W przeciwnym wypadku wniosek o kredyt z pewnością zostanie odrzucony.

Firmy pożyczkowe zazwyczaj posiadają swoje konta w kilku bankach. Jeśli istnieje taka możliwość, dokonując przelewu weryfikacyjnego wybierz ten rachunek bankowy, który znajduje się w tym samym banku co twój. W ten sposób znacząco przyspieszysz okres oczekiwania na przyznanie pożyczki, gdyż opłata weryfikacyjna natychmiast trafi na konto pożyczkodawcy. Nie dokonuj przelewu za pośrednictwem systemów bankowych ani SKOK-ów, gdyż spora część firm pożyczkowych ich nie akceptuje.
Opłata weryfikacyjna jest bezzwrotna nawet w przypadku odrzucenia wniosku. Dlatego tak ważne jest, aby była to niewielka kwota. UWAGA! Jeśli pożyczkodawca będzie wymagał wpłaty większej kwoty niż 1 zł, to najprawdopodobniej masz do czynienia z fałszywym parabankiem, którego celem nie jest udzielanie pożyczek, a jedynie wzbogacanie się na pobieraniu opłat rejestracyjnych (przykład).
Opłata weryfikacyjna często nazywana jest także opłatą rejestracyjną, gdyż przelewu dokonuje się tylko przy pierwszym wniosku o przyznanie kredytu w danej instytucji finansowej. Jeśli po jakimś czasie będziesz chciał złożyć wniosek o kolejną chwilówkę w tej samej firmie, nie będziesz musiał ponownie dokonywać wpłaty.

Dodaj komentarz

four × 2 =