Powstanie kolejny rejestr dłużników

Związek firm pożyczkowych planuje stworzenie nowego, własnego systemu rejestrowania pożyczkobiorców. Z nowego systemu będą mogły korzystać tylko firmy zrzeszone (Vivus, NetCredit, ViaSMS, SMS365, Kredito24, Pożyczkomat, Lendon.pl, MiniCredit, Pandamoney, Zaplo, Zaimo, InCredit i PolCredit) ale ZFP nie wyklucza udostępnienia systemu innym firmom w przyszłości, choć w obu przypadkach podstawowym kryterium jest dosteność swojej oferty w 100 procentach ON-LINE.


Z informacji podanych przez ZFP wynika, że głównym celem nowego systemu monitorowania mikropożyczek  jest obniżenie wymagań jakie stawiają firmy pożyczkowe, które dotychczas korzystały głównie z rejestrów BIK, KRD, ERiF. Jest to jak najbardziej dobra informacja dla samych konsumentów, którzy niejednokrotnie spotkali się z negatywnym rozpatrzeniem ich wniosku po sprawdzeniu ich historii kredytowej. Najwięcej na systemie zyskają rzetelni klienci, bowiem ZFP zapowiada dla takowych wyższe limity pożyczanych pieniędzy.


Jak zapewnia ZFP system będzie działał online i będzie stale automatyczne aktualizowany, a informacje o osobach zadłużonych będą również przekazywane do jednego z pozostałych biur informacji gospodarczej, co zdaniem związku firm pożyczkowych ma zapewnić swobodny przepływ informacji pomiedzy sektorem bankowym a rynkiem mikropożyczek.

18 sie 2014

Jedna odpowiedź w “Powstanie kolejny rejestr dłużników

Dodaj komentarz

4 × 1 =