Pożyczka odnawialna?

Co to jest pożyczka odnawialna / pożyczka z kartą?

Jedną z form pożyczek pozabankowych jest pożyczka odnawialna (nazywana także linią kredytową). Nie jest to w istocie żadna nowość – to po prostu przeniesienie tzw. debetu na koncie czy też kart debetowych z realiów bankowych na parabankowe.

Dla kogo są pożyczki odnawialne?

Pożyczka odnawialna to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które często wspomagają się drobnymi kredytami. Ciągłe składanie wniosków pożyczkowych, czekanie na decyzję, potem na przelew – to zajmuje cenny czas i energię. O pożyczkę odnawialną wnioskuje się raz, a potem można z niej korzystać przez kilka miesięcy na bieżąco oddając i pożyczając w miarę potrzeby. To także dobre rozwiązanie dla osób, którym często „brakuje do pierwszego”. Mogą wypłacić tylko tyle ile naprawdę potrzebują i spłacić zaraz po wypłacie. Dzięki naliczaniu odsetek oddzielnie za każdy dzień koszt takiej pożyczki będzie niewielki. Dodatkowym udogodnieniem jest karta czasami dodawana do takiej pożyczki. Dzięki temu w każdej chwili możesz wypłacić pieniądze z bankomatu lub zapłacić kartą.

Jak to działa?*

  1. Składasz wniosek o pożyczkę odnawialną. Ustalasz na jaka kwotę i przez jaki okres czasu ma się odnawiać. Czekasz na decyzję o przyznaniu pożyczki lub odrzuceniu twojego wniosku.
  1. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, możesz dokonać pierwszej wypłaty (w niektórych firmach pierwsza wypłata jest automatycznie przelewana na konto). W tym celu logujesz do panelu klienta i robisz przelew wybranej kwoty na swoje konto bankowe.
  1. Korzystasz z gotówki.
  1. Pożyczkę spłacasz na bieżąco w miarę twoich przychodów. Opłaca się to zrobić jak najszybciej, aby ponieść jak najmniejsze koszty. Koszty pożyczki są wypadkową wypłaconej kwoty oraz ilości dni po jakiej należność została uregulowana. To bardzo motywujące – im szybciej spłacisz, tym niższy będzie koszt pożyczki, ale jeśli znów ci zabraknie możesz łatwo sięgnąć po te pieniądze ponownie. Nie trzeba spłacać od razu całej kwoty, można po trochu.
  1. Możesz pożyczać nawet kilka razy w miesiącu o ile twoje saldo na to pozwala.
  1. Jeśli w danym miesiącu nie korzystasz z pieniędzy to nie ponosisz żadnych kosztów.
  1. Na koniec okresu rozliczeniowego – czyli zazwyczaj po miesiącu – dostaniesz wyciąg, w którym będą wszystkie twoje wypłaty i wpłaty, kwota należnych odsetek oraz kwota minimalnej spłaty jaką musisz dokonać w danym miesiącu.
  1. Regularne spłaty Kwoty minimalnej spłaty uchronią Cię przed odsetkami karnymi oraz wpisem do biur dłużników. Nie musisz uregulować całego długu po miesiącu.
  1. Na koniec obowiązywania umowy musisz spłacić całą kwotę + bieżące koszty.

 

Pożyczka z kartą?

Pożyczka z kartą to pożyczka odnawialna, tylko taka, w której aby otrzymać pieniądze nie musisz robić wypłaty logując się do panelu klienta, tylko masz je zawsze przy sobie pod postacią karty płatniczej. Możesz z niej wypłacić pieniądze w bankomacie (co zwykle jest dodatkowo płatne), lub po prostu płacić nią w sklepie. To jeszcze większa wygoda niż pożyczka odnawialna bez karty, ale też bardziej kusi. Jeśli masz nadmierną łatwość w wydawaniu pieniędzy lepiej jeśli weźmiesz pożyczkę bez karty, wrócisz do domu, zlecisz przelew, przemyślisz jeszcze raz swój zakup i dopiero wrócisz do sklepu. Niestety w przypadku pożyczki z kartą czas oczekiwania na pierwsze pieniądze jest dłuższy – kartę dostajesz pocztą, a to trwa kilka dni.

 

Jakie firmy pozabankowe oferują pożyczkę odnawialną / pożyczkę z kartą?

pożyczkodawcanazwa własnakwotaokres 
odnawialna linia pożyczkowa500 -5 000 złna 4 miesiąceszczegóły oferty i opinie o Banknot.pl
pożyczka po fińsku300 - 20 000 zł5 - 48 miesiecyszczegóły oferty i opinie o Euroloan
karta trzynastkado 3000 złdo 6 miesięcyszczegóły oferty i opinie o Karta Trzynastka
karta kredytokustalana indywidualnieustalana indywidualnieszczegóły oferty i opinie o KredytOK

 

* zasady udzielenia pożyczki oraz spłat mogą się nieznacznie różnić w zależności od pożyczkodawcy. Zawsze dokładnie przeczytaj umowę pożyczki zanim się na nią zdecydujesz!

Dodaj komentarz

six + 6 =