Rośnie zdolność kredytowa

Rosnąca zdolność kredytowa nie zwalnia swojego tempa i bije kolejne rekordy. Rodzina z dochodami na poziomie 6000 zł miesięcznie może liczyć nawet na 500 000 zł kredytu – co jest kwotą wyższą o około 25 tys. od tej z czerwca tego roku. Od około 4 miesięcy nieustannie spada wskaźnik WIBOR, co jest głównym powodem obniżenia kosztów kredytów. Z obecnego stanu rzeczy cieszą się zarówno nowi kredytobiorcy jak i kredytobiorcy, którzy spłacają już kredyt.wykresrosnie


 

Analitycy zapewniają, że nie ma powodów do obaw przed podwyższeniem WIBOR’u,  a wręcz przeciwnie, będzie można spodziewać się kolejnych obniżek (o około 0,25 punktu procentowego).

Niestety, tak dobra sytuacja na rynku kredytów hipotecznych potrwa jedynie do 2015 roku. Z racji obniżenia współczynnika LTV, kredytobiorca będzie zmuszony do posiadania większego wkładu własnego.

Ratunkiem dla niektórych może okazać się program MDM, lecz on pomoże jedynie tym, którzy spełniają wymagania jakimi jest obostrzony.


 

Pamiętając jak długi jest proces otrzymania kredytu mieszkaniowego, można z czystym sumieniem powiedzieć, że to „ostatni gwizdek” aby skorzystać z panujących w tym okresie dobrych warunków.

 

Dodaj komentarz

twelve + nineteen =