Vippo dla VIPów?

vippoVippo to nowy gracz na rynku pożyczek pozabankowych. Zamysł jest prosty – sprawić, aby każdy klient poczuł się jak VIP mimo braku gotówki na koncie. Vippo chce obsługiwać pożyczkobiorców na najwyższym poziomie. Czy tak będzie? Czas pokaże. Zbyt wczesne byłoby wydawanie opinii na ten temat. Liczymy na Wasze komentarze.

Oferta pożyczki w Vippo

Vippo udziela pożyczek ratalnych w kwocie od 500 do 5000 zł na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Oprócz oprocentowania nominalnego w wysokości 10% w skali roku należy doliczyć jeszcze opłatę przygotowawczą oraz opłatę administracyjną. Wychodzi z tego całkiem spora sumka.

Czy pożyczka w Vippo się opłaca?

Załóżmy, że chcesz pożyczyć 2 000 zł na 12 miesięcy. Wchodzisz na strony kilku firm i porównujesz oferty na suwaczkach. Oto wyniki tego małego dochodzenia*:

  1. HapiPożyczki – całkowita kwota do zapłaty: 2240,00 zł RRSO: 23,70
  2. Vippo – całkowita kwota do zapłaty: 3149,98 zł, RRSO: 145,48%
  3. Provident – całkowita kwota do zapłaty: 3184,44 zł, RRSO: 152,93%
  4.  Zaplo – całkowita kwota do zapłaty: 3209,96 zł, RRSO: 156,1%
  5. DailyCredit – całkowita kwota do zapłaty: 3210,00 zł, RRSO: 159,504%

Vippo ma nieco lepszą ofertę niż Provident, Zaplo czy DailyCredit, niemniej daleko mu do HapiPożyczki.

Porównajmy wyniki dla pożyczki 5 000 zł na 36 miesięcy.

  1. HapiPożyczki – całkowita kwota do zapłaty: 6 800,00 zł, RRSO: 23,39%
  2. Provident – całkowita kwota do zapłaty: 10 790,64 zł, RRSO: 78,51%
  3. Vippo – całkowita kwota do zapłaty: 10 808,09 zł, RRSO: 78,40%
  4. Zaplo – całkowita kwota do zapłaty: 10 808,24zł, RRSO: 78,6%
  5. DailyCredit – maksymalnie 30 miesięcy

I znów Vippo okazuje się mieć ofertę zbliżoną do Zaplo czy Providenta.
Jak widać na powyższych przykładach cennik Vippo nie powala z nóg, ale też nie odstrasza.

*porównanie przeprowadzono w dniu 12.03.2018 r. Podane kwoty i RRSO mają charakter poglądowy. Ostateczny koszt pożyczki może różnić się od podanego w przykładzie.

Vippo – warunki udzielenia pożyczki.

Aby otrzymać pożyczkę w Vippo musisz spełnić następujące warunki: być obywatelem Polski na stałe mieszkającym w kraju, posiadać ważny dowód osobisty, być w wieku 25 lat lub więcej, mieć aktywny numer telefonu, aby pracownik firmy Vippo mógł się z tobą skontaktować oraz konto osobiste w banku, z którego po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pożyczkowego będziesz musiał przelać złotówkę. Przelew kwoty 1 zł jest jednoznaczny z podpisaniem umowy! dlatego ważne, abyś przeczytał umowę zanim dokonasz wpłaty. W Vippo nie musisz dokumentować swoich dochodów. Ważne jest abyś nie miał żadnych negatywnych wpisów w krajowych bazach danych (BIK, ERIF, BIG Infomonitor, KBIG, KRD, getSCORE). Nie oznacza to, że nie możesz mieć innych pożyczek czy kredytów w trakcie spłaty. O ile regularnie wywiązujesz się ze swoich płatności, to Vippo nie ma nic przeciwko temu.

Pieniądze z pożyczki możesz otrzymać na 3 sposoby: bezpłatnie przelewem na konto osobiste, wypłacić je na poczcie posługując się czekiem GIRO (koszt: 15 zł), lub zażyczyć sobie wypłatę przelewem ekspresowym BlueCash (płacisz za to 3 zł, ale już w ciągu 3 godzin masz pieniądze na koncie).

Oczywiście możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni i oddać pieniądze + odsetki (0,29 zł dziennie) za każdy dzień, ale już bez konieczności płacenia innych opłat. Ponadto przysługuje Ci możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także bezpłatna możliwość wydłużenia okresu spłaty.

Vippo nie wydaje się być vipowskie na pierwszy rzut oka. Szata graficzna, oferta i udogodnienia są raczej przeciętne. To co przemawia za Vippo to przejrzystość umowy a także etyczność działań potwierdzona przez KPF (Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce).

Czy konsumenci polubią pożyczki z jaszczurką (a może to kameleon?) zapewne wkrótce się okaże. Będziemy na bieżąco informować Was o poczynaniach tego pożyczkodawcy.

Oferta Pożyczki Vippo w pigułce oraz więcej opinii TUTAJ.

Strona pożyczkodawcy: www.vippo.pl

 

Dodaj komentarz

nine + three =